Mungo je víc než jen obyčejná fazole

mungo2Pokud jste ještě neochutnali luštěninu mungo, o mnoho přicházíte. Malé zelené fazolky vynikají specifickým aroma a v naklíčené podobě i vysokým podílem zdraví prospěšných látek. Můžete si je dopřávat samotné či je přidávat do mnoha různých pokrmů.

My je s oblibou přidáváme do chutných a zdravých RAW salátků.

Luštěnina mungo pochází z Indie, odkud se postupně rozšířila téměř do celého světa. Plody této jednoleté teplomilné rostliny mají nejčastěji olivově zelenou barvu a prodávají se obvykle celé, loupané nebo půlené. Fazolky jsou výborným zdrojem bílkovin, vápníku, hořčíku, železa, draslíku, vlákniny a téměř všech vitaminů skupiny B.

mungo+-001Naklíčené fazole se konzumují nejčastěji syrové, obsahují totiž významné množství vitaminů a minerálů, které by se mohly tepelnou úpravou zničit.

Fazole mungo – křupavé, oblíbené pro svěží chuť. Malí klíčenci jsou nejsladší. Tlusté, několik centimetrů dlouhé výhony bývají pro samostatnou konzumaci hořké.

Přijďte v týdnu od 15. – 19. 8. 2016 ochutnat náš RAW salátek s mungo klíčky a rajčátky a dopřejte vašemu tělu potřebné vitamíny a minerály.  🙂

RAW jarní energet. salát s mungo klíčky a lněnými krekry2-001

 
Tagy:
  • Nenechte si ujít žádnou podstatnou informaci z našeho zákulisí