Úžasná dvojka – léto a mojito

Mojito – tradiční kubánský koktejl zpravidla obsahuje čerstvé lístky máty, bílý rum, surový třtinový cukr, limetku a perlivou vodu. Podává se ve vysokých sklenicích se slámkou a míchátkem.

Trocha historie snad neuškodí a určitě rozšíří obzory …

Limetten im GlasZdá se to téměř neuvěřitelné, alenápoje podobné mojitu jsou známy již od konce 16. století. V tuto dobu totiž spatřil světlo světa předchůdce samotného mojita zvaný „El Draque“,kterého z aguardiente (nerafinovaného předchůdce rumu), cukru, limetky a máty umíchal anglický korzár Richard Drake a pojmenoval hopodle svého nadřízeného, známého piráta Francise Drakea.

„El Draque“ se díky zámořským výpravám, ale i díky své delikátní chuti okamžitě rozšířil i do dalších latinskoamerických zemí, kde se rovněž stal velmi populární. Skutečné mojito tak, jak ho známe dnes, se však objevilo až na počátku 20. století, kdy bylaguardiente nahrazen opravdovým rumem.

MOJITO – kdo by neznal či alespoň jednou v životě neochutnal!

Jeho svěží mátová vůně se dokonale snoubí s osobitou chutí kvalitního bílého rumu a to vše je navíc doplněno kousky čerstvé limetky

… Co říkáte, dostaly jste také chuť?  Není tedy nic lepšího, než si ho přijít vychutnat na terásku stylové kavárny Havana ve Strakonicích.

Tento tradiční kubánský koktejl patří k nejznámějším a rovněž nejoblíbenějším drinkům jak u nás, tak po celém světě. Snad žádná party se bez něj neobejde. Vždyť co jiného dokáže skvěle osvěžit, než právě řádně chlazený chutný nápoj?

Autor: Majda Poklopová

 
Tagy:
  • Nenechte si ujít žádnou podstatnou informaci z našeho zákulisí